Patrząc na współczesny świat, nie można oprzeć się wrażeniu, ze wszystko bardzo szybko idzie do przodu, rozwija się. Ekspansje można zauważyć w praktycznie każdym sektorze gospodarki. W całym tym pędzie, nie sposób nie dostrzec tego, że budownictwo jest sektorem, który nieustannie ewoluuje. Już w czasach starożytnych ludzie budowali obiekty korzystając z dostępnych i sprawdzonych na danym etapie rozwoju metod. Na przestrzeni lat technika, materiały z jakich się buduje i same budynki zmieniły się nie do poznania. Nadrzędnym celem jest to by postawić budowle, która będzie odporna na warunki atmosferyczne i przetrwa nienaruszona jak najdłuższą ilość czasu.
Olbrzymi rozwój w zakresie sektora budowlanego możemy zaobserwować w ciągu kilku dziesięcioleci, a największy w ostatnich latach. Można to zobaczyć, chociażby wybierając się na spacer po mieście. Co krok powstają nowe budynki, centra handlowe, bloki, domy czy miejsca użytku publicznego. Ludzie budują domy na potęgę, a co pewne – będą budować je również w przyszłości.
Budownictwo – dlaczego warto
Obserwując rynek sektora budowlanego, zapotrzebowanie i panujące trendy, wybierając drogę kształcenia – warto rozważyć studia inżynierskie w Warszawie na Uczelni Techniczno-Handlowej.
Budownictwo to rozwojowy kierunek przyszłości, a Specjaliści są poszukiwani na rynku pracy. Wybierając studia inżynierskie w Warszawie mamy pewność, że tak będzie. By zwiększyć szanse w rekrutacji na Budownictwo warto dobrze znać matematykę, fizykę i chemię. Takie przygotowanie ułatwi nam przyswojenie wiedzy z zakresu przedmiotów technicznych, a początkowo zwiększy nasze szanse w procesie rekrutacji.
Kilka słów o kierunku
Same studia nie są proste, ale „nikt nie mówił, że będzie łatwo”. Ogrom zajęć i materiału do przyswojenia daje nam pewność, że w przyszłości będziemy dobrze przygotowani do kierowania pracami budowlanymi, projektowania, wznoszenia budowli, dróg, mostów bądź innych obiektów budowlanych. Wybór tego czym w przyszłości będziemy się zajmować zależy od specjalizacji, którą wybierzemy w trakcie toku studiów. Kluczowy jest dobór tej, która będzie zgodna z naszymi zainteresowaniami – wtedy mimo trudu włożonego w naukę będzie to dla nas przyjemność. Niezależnie od tego jakiego wyboru dokonamy, mamy pewność, że po zakończeniu studiów będziemy dobrze przygotowani do wykonywania określonego zawodu.
Budowlaniec to nie tylko murarz pracujący na budowie, czy operator żurawia, ale to też kierownik, czy projektant, czyli dobrze wykształcony specjalista. Każdy ekspert w dziedzinie budownictwa może liczyć na wysokie zarobki. Jest to niezwykle istotny czynnik determinujący wybór Budownictwa jako drogi kształcenia. Poza tym, czy nie byłoby miło, zerknąć mimochodem na jakiś budynek i powiedzieć: „Zaprojektowałem go”, czy „Kierowałem pracami przy nim”. Niezależnie od powodów jakie pchną nas do wyboru tego, a nie innego kierunku studiów pamiętajmy, że ludzie budować będą zawsze, a rozwój tego sektora jest niemalże 100% pewny. Już dziś zrób to o czym inni boją się nawet pomyśleć, wybierz budownictwo i zapewnij sobie przyszłość.